Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem jest pan Krystian Kraska.
kontakt: inspektor@cbi24.pl
Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem jest pan Krystian Kraska.
kontakt: inspektor@cbi24.pl
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem
Ogłasz nabór na ork szkolny 2025/2026.
1. Dzieci 3, 4, 5 i 6 letnich do oddziałów przedszkolnych - wnioski nalezy złożyć do 27 marca 2025r.
2. do klasy I - wnioski nalezy złozyc do 27 marca 2025r.
Wszelkie informacje można uzyskać na stronie internetowej szkoły - spczerwone.edupage.org - lub bezpośrednio w budynku przedszkola, szkoły lub pod nr. tel. 86 278 27 37.
karta zapisu do pobrania u pań przedszkolanek.
OGŁOSZENIE !!!
DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZERWONEM
OGŁASZA NABÓR NA ROK SZKOLNY 2022/2023.
1. DZIECI 3, 4, 5 i 6 LETNICH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH - WNIOSKI NALEŻY ZŁOŻYĆ DO 25 MARCA 2022 R.
2. DO KLASY I - WNIOSKI NALEŻY ZŁOŻYĆ DO 25 MARCA 2022 R.
WSZELKIE INFORMACJE MOŻNA UZYSKAĆ NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY (SPCZERWONE.EDUPAGE.ORG) LUB BEZPOŚREDNIO W BUDYNKU PRZEDSZKOLA, SZKOŁY LUB POD NR TEL. 86 278 27 37.
KARTY ZAPISU DO POBRANIA NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY LUB U PAŃ PRZEDSZKOLANEK !!!
Ze względu na pandemię Covid-19 i stale zwiększającą się liczbę zakażeń w naszym regionie tegoroczna wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości została nagrana, ponieważ nie mogła odbyć się tradycyjnie z udziałem publiczności.
W spektaklu pt. „Aby ktoś mógł żyć…” wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem. Za opracowanie scenariusza, przygotowanie uczniów i scenografię odpowiedzialni byli następujący nauczyciele: Monika Patalan, Joanna Sekścińska, Wojciech Kulas i Agnieszka Podsiad.
W przedstawieniu wykorzystano pomoce dydaktyczne wydawnictwa „Biała Łódka” (Dzieci z Wrześni, Pisk Orła Białego, Róża Polska ) i opatrzono je słowami konferansjerów. Autorem tekstów piosenek i muzyki jest Adam Szafraniec.
Nagranie spektaklu jest również formą podziękowania funkcjonariuszom i żołnierzom broniącym polskiej granicy w związku z kryzysem migracyjnym oraz wyrazem naszej solidarności w ramach ogólnopolskiej akcji Murem za polskim mundurem.
Nagranie i montaż: Kamil Jarzyło
Nagłośnienie i oświetlenie: Marek Góralczyk, Kazimierz Koter z Centrum Kultury Gminy Kolno
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierali nas podczas realizacji spektaklu
Organizatorzy: Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem
5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Któż z nas nie zna Pinokia, Brzydkiego Kaczątka czy Królewny Śnieżki? Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat- bawią, ale też uczą i przekazują życiowe wartości, rozwijają naszą wyobraźnię oraz wzbogacają słownictwo. Tego dnia uczniowie klas I-V przyszli do szkoły w przebraniach bajkowych postaci. Spośród nich komisja w składzie: dyrektor- Jacek Bagiński, przewodnicząca samorządu szkolnego- Joanna Sekścińska oraz nauczycielka języka polskiego – Monika Patalan wybrali najlepsze i najbardziej oddające bajkowe postaci stroje. Zadanie nie było łatwe, gdyż pojawiło się wiele barwnych bohaterów. Wyróżniono następujących uczniów:
1 miejsce- Cezary Wróbel jako Pan Kleks
2 miejsce- Karolina Gers jako pirat
3 miejsce- Zuzanna Jermacz jako czarownica
Wyróżnienia otrzymali: Liwia Grabowska, Paweł Długozima, Nikola Wierzbicka, Paulina Gers, Szymon Długozima i Artur Jackowski
Obecność bajkowych postaci zaczarowała zwykły szkolny dzień i sprawiła wszystkim wiele radości i zabawy.
Justyna Karwowska
Joanna Sekścińska
Szanowni Państwo,
W załączeniu pismo prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, pana dr Dominika Rozkruta w sprawie badania kontrolnego w Narodowym Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021.
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Jest świętowany we wszystkich krajach europejskich. Dzień ten ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy i jest okazją do:
Uczniowie naszej Szkoły również przyłączyli się do celebrowania tego wydarzenia. W dniu 4 października uczniowie każdej klasy przyszli do Szkoły przebrani w barwy flagi państwa wylosowanego przez swojego gospodarza.
kl. I -Włochy
kl. II - Francja
kl. III – Ukraina
kl. IV – Rosja
kl. V – Grecja
kl. VI - Wielka Brytania
kl. VII - Niemcy
kl. VIII - Hiszpania
Największym zaangażowaniem i pomysłowością wykazała się klasa VII, w której zdecydowana większość uczniów przyłączyła się do zabawy.
Poniżej harmonogramy wizyt dzieci i młodzieży w poszczególnych gabinetach stomatologicznych w związku z realizacją porozumienia na rok szkolny 2021/2022
13 października 2021 r. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem. Przebieg ślubowania miał charakter kameralny, uczestniczyli w nim tylko uczniowie I klasy, Dyrektor Szkoły, przedstawiciele samorządu szkolnego oraz rodzice uczniów. Pierwszoklasiści przygotowali i zaprezentowali część artystyczną w trakcie której udowadniali, że zasługują na miano uczniów szkoły. Następnie przystąpili do ślubowania. Mimo odrobiny stresu, towarzyszyły im uśmiechy i dobry humor.
Justyna Karwowska
Bohaterstwo, ofiarność i zaciętość powstańców są największym w naszej historii przejawem walki o wolność jako wartości wyższej niż życie ludzkie, kalectwo, wszystkie dobra materialne. Byłoby ciężkim błędem nie doceniać, a co gorsza odżegnywać się od takich wartości duchowych. Te słowa polskiego generała, współautora planu akcji zbrojnej AK „Burza” Jerzego Kirchmayera pokazują, jak ważna jest pamięć o Powstaniu Warszawskim, ale także krzewienie prawdy historycznej o tamtych tragicznych, pełnych młodzieńczego heroizmu wydarzeniach.
Dlatego też uczniowie klasy VII oraz VIII Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem wzięli udział w akcji BohaterOn, której celem jest promowanie patriotycznych postaw i tożsamości narodowej w Polsce i poza jej granicami, a także tworzenie wspólnoty pamiętającej o historii naszego kraju i jego bohaterach.Ważną część tej kampanii stanowi również edukacja młodzieży szkolnej. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących Powstania Warszawskiego oraz wykonali infografiki, między innymi, na temat roli kobiet w Powstaniu czy kapitulacji Warszawy. Koordynatorami akcji w szkole byli pani Monika Patalan oraz pan Wojciech Kulas.
Monika Patalan
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnie i buduje więzi międzyludzkie, w tym między rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym książki są czytane. Głośne czytanie trenuje także mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę. Niektórzy twierdzą, że również odmładza i wygładza zmarszczki poprzez rozluźnianie mięśni twarzy.
Dnia 29 września 2021 roku klasy I, II i III spotkały się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem, by wspólnie świętować Dzień Głośnego Czytania. Wychowawczynie klas Ewa Ciołkowska, Mariola Podchul i Justyna Karwowska odczytały głośno opowiadania pt.: „Jeżyk Cyprian i pierwszy dzień jesieni” oraz „Jak wygląda Pani Jesień?”. Po czytaniu uczniowie rozmawiali o wysłuchanych utworach. Na koniec każdy uczeń wykonał ilustrację przedstawiającą jego własne wyobrażenie Pani Jesieni.
W roku szkolnym 2021/2022 klasa I Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem bierze udział w III edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III - CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki. Tegoroczna edycja pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY świetnie wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022. Projekt ma na celu m.in.: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody, integrację zespołu klasowego oraz współpracę placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.
Klasa I zaczyna pracę z projektem od 1 października. Przed nimi dużo ciekawych lektur, inspirujące i kreatywne zadania oraz dobra zabawa! J
Justyna Karwowska
PLAKATY_zestaw.pdf
W dniu 3 września gościliśmy w Szkole Podstawowej w Czerwonem 13 batalion piechoty lekkiej z Łomży.
Zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego dotyczącego szczepień na COVID-19
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8
Pod zdjęciem również wytyczne MEIN, MZ i GIS w sytuacji pandemii
Wytyczne MEiN, MZ i GIS
dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych
– tryb pełny stacjonarny
Ogólne zasady dla szkół i placówek:
+ Szczepienie
Dezynfekcja
Dystans
Higiena
Maseczka
Wietrzenie
W trosce o bezpieczeństwo uczniów, pracowników szkół i ich najbliższych rekomendowane jest szczepienie jako świadoma decyzja w zakresie ochrony przez zachorowaniem i przenoszeniem COVID-19.
W ogólnych wytycznych nie jest możliwe uwzględnienie specyfiki każdej szkoły – małej i dużej, z regionów o zróżnicowanej sytuacji epidemicznej. Szkoły różnią się m.in. zasobami kadrowymi i związaną z tym samodzielnością w realizacji zadań wychowawczych, profilaktycznych oraz z obszaru pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
Po okresie długotrwałej nauki zdalnej i izolacji uczniów od bezpośrednich kontaktów ze społecznością szkolną działania wychowawcze, profilaktyczne i wspierające kondycję psychiczną uczniów stanowią pilną konieczność. Należy je prowadzić w sposób, który zapewni ich optymalną skuteczność w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, przy jednoczesnej dbałości o zachowanie reguł sanitarnych dostosowanych do sytuacji i potrzeb szkoły, do wymagań związanych z charakterem podejmowanych działań w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego oraz innych lokalnych uwarunkowań.
W obliczu zagrożeń psychicznych, na jakie narażone były i są dzieci i młodzież dbałość o bezpieczeństwo zdrowotne musi być rozsądnie godzona z dbałością
o zdrowie psychiczne. Należy brać obie te potrzeby pod uwagę i szukać rozwiązań.
Pozostawienie w tym względzie decyzyjności i autonomii dyrektorom szkół, którzy najlepiej znają i rozumieją wszystkie uwarunkowania swojej szkoły, da możliwość zastosowania optymalnych, czasem nietypowych rozwiązań. Będą one gwarancją bezpieczeństwa i troską o zdrowie psychiczne uczniów.
Bezpiecznie formy i zalecenia higieniczno-sanitarne udostępniania dzieciom wody wodociągowej zostały wskazane na stronie internetowej GIS https://www.gov.pl/web/gis/fontanny-z-woda-do-picia-dystrybutory-wody-zrodelka--udostepnianie-wody-do-spozycia-w-placowkach-oswiaty
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
- w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa maseczką.
* Ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie, i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie www.gov.pl/koronawirus oraz www.gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
Załączniki – instrukcje
https://www.gov.pl/web/gis/jak-skutecznie-dezynfekowac-rece
https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-skutecznie-dezynfekowac-rece/
https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-maseczke/
https://gis.gov.pl/aktualnosci/koronawirus-jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-rekawice/
http://bip.urpl.gov.pl/pl/biuletyny-i-wykazy/produkty-biob%C3%B3jcze
https://www.gov.pl/attachment/f08fa60b-ccd2-4666-b688-616c1f836876
W dniu 1 września w Szkole Podstawowej w Czerwonem rozpoczynamy nowy rok szkolny.
Rozpoczęcie odbędzie sie o godzinie 9:00 w salach z wychowawcami klas.
Pamiętajmy o zasadach reżimu sanitarnego okreslonych na czas pandemii COVID-19.
Do zobaczenia
Jestem świadom, iż nie powinienem pisać czy chociażby myśleć o śmierci, gdyż moją powinnością jest wlewanie w wątpiące serca młodszych towarzyszy nadziei na lepsze jutro i szczęśliwy powrót do Ojczyzny. Jest to fragment opowiadania uczennicy Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem - Kornelii Hanny Jermacz, wyróżnionego w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamieć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej”, którego organizatorami byli poseł Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński oraz Podlaski Kurator Oświaty. Wzięło w nim udział pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem. Dwoje z nich otrzymało wyróżnienia. 21 czerwca odbyło się w Białymstoku uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego nagrodzono najlepsze prace.
Celem konkursu było głębsze zainteresowanie uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych w województwie podlaskim trzema tragicznymi, połączonymi ze sobą wydarzeniami z najnowszej historii Polski – Zbrodnią Katyńską, Katastrofą Smoleńską i Obławą Augustowską. Konkurs polegał na napisaniu pracy w dowolnej formie, która będzie podejmowała tę tematykę (np.eseju, opowiadania, rozprawy czy wspomnień). W konkursie wzięli udział: Amelia Długozima, Dominik Bazydło, Julia Olszak, Marta Piwowarska oraz Kornelia Hanna Jermacz. Prace konkursowe dwóch uczennic – Kornelii Hanny Jermacz oraz Julii Olszak zostały wyróżnione. Opiekę merytorytoryczną nad uczniami sprawowali pani Monika Patalan oraz pan Wojciech Kulas. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni przez organizatorów konkursu. Otrzymali również nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kolno.
Monika Patalan
Poniżej prace naszych uczniów:
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).
Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
Harmonogram szczepień po wakacjach
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Departament Informacji i Promocji
Szkoła Podstawowa im. Marsz. Józefa Piłsudskiego pamięta o swoim patronie i w dniu jego imienin, 19 marca przedstawiciele społeczności uczniowskiej złożyli symboliczna wiązankę przy pomniku w Czerwonem oraz w Kolnie.
OGŁOSZENIE !!!
DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZERWONEM
OGŁASZA NABÓR NA ROK SZKOLNY 2021/2022.
WSZELKIE INFORMACJE MOŻNA UZYSKAĆ NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY (SPCZERWONE.EDUPAGE.ORG) LUB BEZPOŚREDNIO W BUDYNKU PRZEDSZKOLA, SZKOŁY LUB POD NR TEL. 86 278 27 37.
KARTY ZAPISU DO POBRANIA NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY LUB U PAŃ PRZEDSZKOLANEK !!!
Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy powinniśmy okazywać sobie nawzajem dobro i miłość. Pomimo panującej na świecie epidemii choroby Covid-19, nie możemy zamykać się na drugiego człowieka i starać się dostrzegać potrzeby innych, szczególnie osób starszych, samotnych czy chorych. Dlatego też uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem wzięli udział w akcji świątecznej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na święta”.
Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci i młodzieży do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych, ponieważ niewątpliwie w tym trudnym czasie wiele osób czeka na nasze wsparcie, a nawet zwykłe gesty życzliwości. W ramach akcji uczniowie wykonali kartki świąteczne z życzeniami i przekazali je sąsiadom bądź starszym członkom rodzin, samodzielnie przygotowali słodkie upominki i obdarowali nimi innych oraz wsparli lokalne organizacje charytatywne. Udział w akcji był nie tylko lekcją empatii i niesienia pomocy innym, ale także sprawił dzieciom ogromną radość i zachęcił do wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższej rodziny.
Monika Patalan
Informujemy, że rok szkolny w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczyna się 2 września o godzinie 9.00.
Zapraszamy uczniów i chętnych rodziców.
Powered by aSc EduPage