• Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Któż z nas nie zna Pinokia, Brzydkiego Kaczątka czy Królewny Śnieżki? Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat- bawią, ale też uczą i przekazują życiowe wartości, rozwijają naszą wyobraźnię oraz wzbogacają słownictwo. Tego dnia uczniowie klas I-V przyszli do szkoły w przebraniach bajkowych postaci. Spośród nich komisja w składzie: dyrektor- Jacek Bagiński, przewodnicząca samorządu szkolnego- Joanna Sekścińska oraz nauczycielka języka polskiego – Monika Patalan wybrali najlepsze i najbardziej oddające bajkowe postaci stroje. Zadanie nie było łatwe, gdyż pojawiło się wiele barwnych bohaterów. Wyróżniono następujących uczniów:

1 miejsce- Cezary Wróbel jako Pan Kleks

2 miejsce- Karolina Gers jako pirat

3 miejsce- Zuzanna Jermacz jako czarownica

Wyróżnienia otrzymali: Liwia Grabowska, Paweł Długozima, Nikola Wierzbicka, Paulina Gers, Szymon Długozima i Artur Jackowski

Obecność bajkowych postaci zaczarowała zwykły szkolny dzień i sprawiła wszystkim wiele radości i zabawy.

Justyna Karwowska

Joanna Sekścińska

• Pismo Prezesa GUS

• Szanowni Państwo,

W załączeniu pismo prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, pana dr Dominika Rozkruta w sprawie badania kontrolnego w Narodowym Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZERWONEM

• Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Jest świętowany we wszystkich krajach europejskich. Dzień ten ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy i jest okazją do:

• zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy i stymuluje rozwój przedsiębiorstw,
            • promowania różnorodności językowej i kulturowej,
            • popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie,

Uczniowie naszej Szkoły również przyłączyli się do celebrowania tego wydarzenia. W dniu  4 października  uczniowie każdej klasy przyszli do Szkoły przebrani w barwy flagi państwa wylosowanego przez swojego gospodarza.

kl.  I  -Włochy

kl. II -  Francja

kl. III – Ukraina

kl. IV – Rosja

kl. V – Grecja

kl. VI - Wielka Brytania

kl. VII - Niemcy

kl. VIII - Hiszpania

Największym zaangażowaniem i pomysłowością wykazała się klasa VII, w której zdecydowana większość uczniów przyłączyła się do zabawy.