• Szkoła pamięta !!!

• „Naród, który traci pamięć, traci sumienie.” Te słowa Zbigniewa Herberta uświadamiają nam, jak ważna jest pamięć o historii naszej Ojczyzny i naszego regionu. Dlatego też  w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie klasy VI wykonali na lekcjach techniki wiązanki ozdobione biało-czerwonymi szarfami.

Wiązanki zostały złożone na grobach:

• żołnierzy pomordowanych przez bolszewików pod Lemanem w sierpniu 1920 r.
            • por. Stanisława Milewskiego pseud. „Śmiały” - komendanta obwodu „Śmiałowo” AK w Kolnie
            • Juliana Grygłaszewskiego – powstańca styczniowego
            • żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r.
            • pomordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa po II wojnie światowej

Celem naszego działania jest, szczególnie w tych ciężkich czasach zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach narodowej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z naszym regionem oraz pogłębienie ich wiedzy o ważnych wydarzeniach historycznych.

• Za nami wybory Rady Rodziców i Prezydium Samorządu Uczniowskiego.

• Rada Rodziców:

Przewodniczący – Iwona Bystra