• Próbny egzamin ósmoklasisty

• Informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

Szczegóły na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl)

30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski

31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka

1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne

• Insta.Ling

• Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonemod 3 już lat przystępujedo kolejnych edycjach Programu Insta.Ling dla szkół. Działania uczniów koordynują nauczycielki języków obcych: p. Agnieszka Podsiad oraz p. Kamila Sawicka.

Czym jest Insta.Ling? Insta.Ling jest stroną https://instaling.pl/ do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Jak to działa? Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest to najtrudniejszy element nauki, najżmudniejszy i wymagający najwięcej czasu. Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. Nauka odbywa się w ciekawej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i bez wątpienia poradzi sobie z nią każde dziecko. Nie wymaga również instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe. Nie tylko na komputerach stacjonarnych, lecz również na tabletach i telefonach komórkowych.

• Adresy do nauczycieli

• W szkole zostały założone skrzynki e-mail, na które uczniowie mogą odsyłać informację o odrobionych zadaniach. Szczegółowe informacje w zadaniach dla poszczególnych klas.

• Kanał edukacyjny TVP

• Każdego dnia, na stronie tvp.vod.pl w godzinach 9.00-13.00 w sekcji „eSzkoła” uczniowie i nauczyciele będą mogli znaleźć wartościowe materiały dotyczące wybranego zagadnienia. Na początek Telewizja Polska proponuje wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Włącz vod.tvp.pl i oglądaj

• Lekcje z internetu

• Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!

• Uwaga uczniowie, uwaga rodzice!

• Okres zawieszenia zajęć edukacyjnych w szkole nie jest okresem wolnym od nauki. W związku z tym w poniedziałek (16 marca) na stronie internetowej szkoły będzie zamieszczona pierwsza porcja zadań dla uczniów do wykonania w domu. Zadania będzie można znaleźć w zakładce "Uczniowie i rodzice" jak na poniższym zdjęciu. Wykonane zadania należy po powrocie do szkoły (po odwołaniu zawieszenia zajęć) oddać nauczycielowi przedmiotowemu. Za zadania będą wystawiane oceny.

• Odwołanie zajęć w szkołach

• Pan Premier wspólnie z Ministrem Edukacji Narodowej podjęli decyzję o zamknięciu szkół na dwa tygodnie od poniedziałku tj 16.03.2020r. do dnia 25.03.2020 włącznie. W dniach 12 i 13.03.2020 szkoły będą realizować tylko zajęcia opiekuńcze. W związku z powyższym Szkoła Podstawowa w Czerwonem od dnia 16.03.2020 również będzie zamknięta, a od jutra (czwartek 12.03.2020) do piątku -13.03.2020 odbywać się będą tylko zajęcia opiekuńcze.

• DZIEŃ KOBIET W SZKOLE

• Brawo mężczyźni.

W szkole podstawowej w Czerwonem w poniedziałek chłopcy pracujący w samorządzie uczniowskim pod opieką Joanny Sekścińskiej wręczyli kwiatek każdej kobiecie w szkole. W ten sposób pokazali, że życzą kobietom i kobietkom niekończącego się uśmiechu i spełnienia wszystkich marzeń.